Dejte svěží nádech domovu. Zkuste jungle urban styl!

Jistě budete souhlasit, že občas všichni z nás dostanou chuť na změnu interiéru. Někoho tato myšlenka napadne dříve, jiného později. Výměna nábytku, dekorací a s tím spojená změna výmalby je však finančně náročnější. Pokud se Vám nábytek nerozpadá před očima a spíše jde jen o pocit něco změnit, doporučujeme začít s doplňky. Často jsou to právě menší dekorace, které dají pokoji úplně nový nádech. Nevíte si rady, jaký styl zvolit? Čtěte dále!

Oblíbený jungle urban styl

Tento styl v oblasti interiérového designu je aktuálně velmi moderní a oblíbený. Můžete si tak zařídit celý byt či se mu přiblížit jen pomocí doplňků. Pojetí „džungle ve městě“ klade důraz na pokojové rostliny, různá vyobrazení tropických exotických květin a zvířat. Jsou pro něho typické přírodní a netradiční materiály. Mezi nejoblíbenější rostliny se v tomto stylu řadí například kaktusy, sukulenty, palmy, kapradiny, velké fíkusy. Časté jsou i převislé rostliny v závěsných květináčích, které mohou zdobit i těžko dostupná místa. Nejnovějším trendem jsou japonské kokedamy, tedy pěstování menších rostlin ve skleněných koulích. Pro ty odvážnější doporučujeme tzv. zelenou stěnu, kdy se na zeď umístí police od shora až dolů a celé se vyplní zelenými rostlinami. Ve výsledku zeď ani police nejsou vidět, užíváte si pohled jen na živou zelenou stěnu. Výmalba je v jungle urban stylu laděna do zelené barvy různých odstínů a stěny někdy zdobí tapety s vyobrazením palmových listů. V naší nabídce tapet je samozřejmě také máme, stačí si jen vybrat.

Doporučujeme jungle urban style kombinovat s moderním přírodním stylem, který preferuje přírodní materiály, jako keramiku, vlnu, korek, dřevo. Typické jsou pro něho neutrální barvy používané v kontrastu s výraznou antracitovou, černou nebo zelenou.

Tipy na zútulnění domova

Pokud nevíte, kde začít, doporučujeme ložnici. Zelené rostliny jsou uklidňující a budete se cítit jako součást přírody. Na stěnu za čelem postele zvolte tapetu s motivem palmových listů. Postel a komodu či šatní skříň pořiďte z masivního tmavšího dřeva, noční stolky mohou být tmavě modré barvy. Další doplňky (zrcadlo, lampy, polštáře, svícny, koberečky, atd.) zkuste sehnat ve zlaté a černé barvě. Samozřejmě nesmí chybět jedna dominantní zelená rostlina. Níže na obrázku jsme pro představu sestavili koláž z uvedených věcí.

Dnes jsou velmi populární i paravány. Jestliže nechcete tapetovat stěny, je tato dekorace ideální volbou. V menších bytech Vám například krásně oddělí spací kout od zbytku místnosti. Dle libosti si lze paraván zvětšit, zmenšit a jednoduše přemístit. Můžete opět vybírat z naší široké nabídky, k tomuto stylu doporučujeme paraván s deštným pralesem.

Poslední doporučení se týká volby barev. Pokud si s nimi nevíte rady, zkuste petrolejovou (S2555-B20G), jasně zelenou (S2060-G20Y), šedobílou (S0502-R50B) a zlatou (S3020-Y10R). Úspěch zaručen.

Doufáme, že jsme Vám přinesli alespoň trochu inspirace! V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit, jsme na Facebooku i Instagramu.