Jak vyzdobit svou kuchyň se samolepkami na zeď

V současné době existuje spousta způsobů, jak zútulnit a zdokonalit náš domov. Jednou z nejoblíbenějších dekorací v oblasti designu interiérů jsou samolepky na zeď. V dnešním článku se zaměříme na kuchyň, která je mnohdy spojená s jídelnou. Právě zde tráví rodina nejvíce času. Je to místo přípravy pokrmů, nápojů a především místo setkávání celé rodiny po náročném dni. Můžete se spolehnout, že samolepky místnost rozveselí a rozjasní a budete se zde cítit příjemněji.

Tyto dekorace na stěnu je třeba vybírat v souladu s interiérem, aby vše ladilo a především splňovalo Vaše představy. Protože jste to právě Vy, kdo se chcete ve svém bytě cítit dobře, a proto si ho zařizujete ve svém stylu. Samolepky jsou dnes na trhu v nepřeberném množství motivů, barev a velikostí. I zde však pamatujte na heslo: „Méně je někdy více“.  Buďte originální a vyjádřete tak svou individualitu.

Samolepky na zeď mají nespočet výhod, mezi něž patří nízká cena, jednoduchá a rychlá instalace i odstranění, kdy obrazec jednoduše sloupnete z povrchu. Nezanechá žádné poškození zdi či fleky. Dále je to snadná dostupnost a velké množství motivů na výběr. Samolepky jsou omyvatelné, což se hodí právě v kuchyni. A jako bonus na závěr – působí moderně.

samolepka na zed ko kuchyne

Druhy samolepek do kuchyně

Do kuchyně lze umístit samolepky na stěnu, ale také na nábytek, na obklad za kuchyňskou linkou či na kuchyňské spotřebiče. Můžete vybírat tematiku jídla, nápisů, samolepky s citáty či jinými vzory a obrázky. Někdo si na zeď zvolí raději jednoduchý jednobarevný citát, druhý pestrobarevné květiny. Pokud budete lepit na zeď, dejte si pozor na nerovnosti. Povrch by měl být čistý, odmaštěný a suchý. Jestliže u Vás proběhla výmalba, určitě pár dní počkejte, aby byla stěna stoprocentně suchá.

Jaké zvolit rozmístění?

Pokud si nevíte rady, kam samolepky umístit, máme pro Vás pár tipů. Tyto dekorace nemusí zdobit jen prázdné místo na zdi. Můžete s nimi orámovat okno či dveře. Doporučujeme například květy, které jsou k dostání v různých barvách (růžové, červené, žluté,…). Sami si zvolíte, na jaké místo přijde květ menší a větší. Fádní vchod do kuchyně tak dostane nový nádech a obyčejné okno bude lákat k výhledu ještě víc než předtím. Barevné květy v interiéru nám v mysli urychlí příchod jara, které má většina z nás v oblibě. Motiv kreslených květů v květináčích lze umístit i na přední stěnu kuchyňské linky, pokud je orientována do prostoru.

samolepky na zed kvety

Není nic příjemnějšího, než ranní káva. Abyste se cítili jako v pravé kavárně, ozdobte si stěnu u jídelního stolu či jiné místo, kde si rádi tento nápoj vychutnáváte, samolepkou s motivem hrnečku s kávou a nápisem „Coffee“. Už jen pohled na tento obrázek ve Vás jistě probudí chuť na kávu! Stejně tak můžete využít volná místa nad pracovní kuchyňskou deskou a vybrat nápisy, které definují právě tuto místnost. Jestliže máte dřez u zdi a při mytí nádobí koukáte do stěny, proč si ji nevyzdobit něčím příjemným? Vybírat můžete z velikého množství nápisů a obrázků.

samolepka na zed ko kuchyne kava

Jste milovníkem zvířat a humor je Vám vlastní? Pak určitě zvolte motiv se zvířaty. Právě v tomto případě přicházejí na řadu kuchyňské spotřebiče, kdy takový pes či kočka vylézající z lednice nenechá nikoho v pochmurné náladě. Právě lednice je nejoblíbenější místo, kde si lepíme různé obrázky a fotky, které podtrhují rodinnou atmosféru. Zkuste to se samolepkami, i prázdná lednice se Vám začne líbit! Pokud máte děti, které zkoumají každý roh v bytě, jistě je potěšíte vtipnými obrázky myší nad podlahovou lištou.

A na závěr jeden z tipů, jak originálně umístit nástěnné samolepky nejen v kuchyni. Pokud máte na zdi prázdné místo, které byste potřebovali oživit, sežeňte si v bazaru či na půdě starý obraz. Použijte z něho jen rám, který si natřete barvou ladící s interiérem. Díky brusnému papíru získáte vzhled patiny, který je v současné době velmi oblíbený. Pověste ho na stěnu a do rámu nalepte samolepku s motivem, který se Vám líbí. Uvidíte, že od rodiny a přátel sklidíte za tuto nevšední dekoraci úspěch. Hodně štěstí při výběru!