Máte rádi přírodní materiály? Přibližte se jim pomocí tapet s motivy kamenu a dřeva

Jak jistě víte, tapety zaznamenávají v poslední době velký návrat na výsluní. Dnes si můžeme vybrat ze široké škály motivů a materiálů. Dostupné už nejsou jen papírové tapety, ale také samolepící, fototapety, vynilové a vliesové tapety, které doporučujeme. V tomto článku se budeme věnovat tapetám s přírodními motivy, zvláště tedy se dřevem a kameny.

Jak správně tapetovat?

Vliesové tapety. V poslední době nejpoužívanější druh tapet. Jsou odolné, propouští vodní páry a vzduch a dobře se udržují. Při lepení na stěnu se nemusí provlhčovat a dají se ze zdi bez problémů stáhnout. Pokud jste tedy vybrali materiál a motiv tapety, je nutné si přeměřit stěnu a dle rozměrů koupit odpovídající počet rolí. Jestliže má tapeta vzor, počítejte s prostřihy, aby na sebe motivy navazovaly. Je tedy lepší koupit o jednu roli více. Stěna by měla být odmaštěná a hladká. Kryty ze zásuvek odstraňte. Lepidlo se nanáší přímo na zeď nebo na tapetu. Ta se lepí odshora dolů a nesrovnalosti se vyhlazují nejlépe hadříkem od středu pruhu do stran.

Tapety s přírodními motivy

Tapety s motivem dřeva lze použít do kterékoliv místnosti. Hodí se do obývacího pokoje za pohovku, do ložnice za postel či šatní skříň, na chodbu a tak dále. Odstín dřeva interiér příjemně oteplí a dodá mu nový nádech. Pokud máte chalupu, která není zrovna dřevěným srubem, ale máte spíše klasický domek, není nic lepšího, než si část stěn vytapetovat motivem dřeva. I v zimě Vám tak bude na chalupě příjemně a vnitřek domu dostane úplně nový ráz. Zde by vypadaly pěkně vytapetované všechny stěny, třeba na chodbě.

tapeta

Co se týče motivu kamene, doporučily bychom ho například na jednu stěnu jídelny, do pracovny za psací stůl nebo do koupelny a na toaletu. Těmito vzory je ideální vytapetovat jen jednu stěnu. Všechny stěny by vypadaly chaoticky. Jelikož nám kámen evokuje přírodu, zkuste si doma pohrát s doplňky a k takto vytapetované stěně dejte 3 až 4 květináče s živými zelenými rostlinami. Vznikne Vám tak krásné a nápadité zákoutí.

tapeta2

Tipy na závěr

Pokud doma nemáte krb a už delší dobu po něm toužíte, kupte si do obývacího pokoje či ložnice dřevěnou imitaci krbové římsy. Odstín laďte v souladu s interiérem. Nejčastější volbou je bílá barva či různé odstíny dřeva. Jakmile ho připevníte na stěnu, vnitřek můžete vytapetovat fototapetou s dřevěnými poleny. Na římsu umístěte pár svíček, dejte před tento nový designový kousek křeslo s pleteným přehozem a můžete začít odpočívat u Vašeho vysněného krbu.

tapeta3

Jestliže si do římsy motiv polínek dát nechcete, stačí na zem (jakoby dovnitř krbu) položit svíčky. Velké, malé, střední, a když je večer všechny zapálíte, iluze krbu bude dokonalá.

V případě jakýchkoliv dotazů či námětů nás neváhejte kontaktovat, na našich FB stránkách Vám rádi dotazy zodpovíme!