Rostliny všude, kam se podíváš

Opět se dostáváme k současnému trendu návratu k přírodě a ekologii. Jak jinak bychom toho mohli doma dosáhnout než využitím přírodních materiálů a živých rostlin. Právě rostlinám budeme věnovat dnešní článek. Květiny nemají jen estetickou funkci. Produkují kyslík, pohlcují prach a zvyšují vlhkost vzduchu, což je v bytech s topením a klimatizací velmi vítané. Krom toho působí pozitivně na lidskou psychiku. Možností, jak využít zeleň v bytě, je několik. Níže si představíme ty nejčastější a nejdostupnější z nich.

Klasika- rostliny v květináči

Jedná se o nejběžnější umístění pokojových rostlin. Dejte si pozor při výběru květináčů a nebojte se do nich investovat. Vydrží dlouho, a pokud budou ladit s interiérem, získáte tak krásný bytový doplněk. Dnešní trh nabízí květináče v nepřeberném množství barev, tvarů a materiálů. Pokojové rostliny mohou například krásně předělit místnost. Pěkně vypadají i malé zelené oázy, kdy do rohu místnosti dáte více květináčů s rostlinami vedle sebe. Některé menší, jiné větší.

Stále oblíbenějšími rostlinami v interiéru jsou také bylinky. Nejčastěji jsou v kuchyni, abyste je měli při vaření po ruce. Mohou se umístit do jednotlivých malých květináčů nebo do jednoho většího truhlíku nejlépe na okno. Stylové je i umístění bylinek do závěsných truhlíků na zeď kuchyně či do dřevěné bedýnky na zem. Možností je hodně, můžete si zvolit zajímavé variace.

 rostliny

Netypické využití rostlin v interiéru

Chcete-li získat moderní bytový doplněk, pořiďte si aerárium. Jedná se o závěsné skleněné nádoby různých tvarů a velikostí, ve kterých lze pěstovat živé rostliny. Zpestří nám tak prostor mezi stropem a nábytkem. Zavěsit je můžeme například na neviditelný silon či na režný provázek. Tyto zahrádky ve skle jsou kvůli vlhkosti ideální pro sukulenty, mini orchideje či tillandsie. A když nás po čase omrzí? Není nic jednoduššího než skleněné nádobky naplnit kamínky, mušlemi, svíčkami, prostě co Vás napadne. Získáte tak nevšední a originální dekorace.

Stále oblíbenější jsou také takzvané vertikální zahrady. Jsou to na zdi umístěné vzájemně propojené truhlíky či květináče, ve kterých jsou zasazeny rostliny jedna vedle druhé. Vznikne tak dojem celistvé zelené živé stěny. Dnes existují firmy, které se na toto specializují, k instalaci je totiž ve většině případů potřebný přívod vody a elektriky.

 rostliny2

Jak dostat květiny do interiéru, když se nechcete starat o živé rostliny

Pokud nejste vyznavačem živých rostlin a umělé květiny ve váze se Vám nelíbí, jsou jiné způsoby, jak dostat zeleň do bytu. Nejjednodušší možnost je pořídit si obraz. V naší nabídce najdete mnoho obrazů s motivem květin a rostlin, stačí si jen vybrat. Tyto obrazy doporučujeme umístit na jednobarevnou zeď, aby nepůsobily rušivým dojmem.

rostliny3

Máme pro Vás také tip na závěr. Velmi pěknou a originální dekorací je zavěšený starý rám od obrazu na stěně, do kterého přivážete na režný provázek žárovku. Tu lehce naplňte vodou a dejte do ní například luční kvítí. Působí svěže a vyměnit ho lze kdykoliv.