Rozveselte dětem pokoj

Nevíte si rady, jak dětem zpříjemnit jejich pokojíček? Máme pro vás několik nápadů, které určitě rozzáří oči vašich malých ratolestí! Dětský pokoj by měl být veselý a hravý. Nebojte se barev, ale pamatujte, že nic se nemá přehánět. Pokud máte v této místnosti jednobarevnou výmalbu, doporučujeme samolepky na zeď s dětskými zvířecími motivy. Sami si rozvrhnete, kam je umístíte. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství těchto dekorací. Výhod je několik:

  • rychlá instalace
  • snadné odstranění
  • omyvatelnost (v dětském pokojíčku k nezaplacení)

samolepka na zed zviratka

Jaké samolepky zvolit a kam je umístit

Dětský pokoj by měl být rozdělen do tří zón: relaxační, kreativní a pohybová. Podle toho vybírejte i dekorace. Na zeď blízko postýlky zvolte nerušivé obrázky spíše klidnější povahy. Doporučujeme třeba samolepky s pandami a ptáčky. Do relaxační zóny se také hodí například spící sovičky na větvi. Co se týče kreativní zóny, kde má dítě většinou hračky nebo stůl na kreslení, fantazii se meze nekladou. Nebojte se barev a zvolte různé motivy. Zvířátka z džungle, strom se zvířátky, a tak dále. Vždy je dobré se řídit tím, co má vaše dítě rádo. Pokud má v oblibě akvária a rybičky, pořiďte mu na zeď samolepku s delfíny, hned se bude cítit jako součást vodního světa! Je v pokojíčku knihovna nebo polička s knihami? Není nic lepšího než k tomuto kusu nábytku nalepit na stěnu sovičky, které představují moudrost. Samolepky mohou být i praktické. Kupte do dětského pokoje nálepku stromu, který zároveň slouží jako metr. Získáte tak dekoraci a užitečnou věc v jednom.

samolepka na zed zviratka 2

Pro větší děti je výběr těchto dekorací také bohatý. Doporučujeme ubrat na barvách, starší školáci ocení spíše jednobarevné nebo černobílé samolepky. Například pouliční lampa s kočkami v černé barvě je příjemným zpestřením části pokoje.

Tipy, jak lze samolepky originálně použít

Nabízíme vám několik tipů, jak tyto dekorace ještě vylepšit. Kupte si samolepku stromu se zvířátky a nalepte ji na zeď. Na větve přitlučte krátké a úzké poličky, na které můžete vyrovnat například dětské knížky či jiné předměty. Samozřejmě by polička neměla přesahovat celý strom, ale jen malou část větve. Vznikne tak opravdu nápaditý celek. Pod strom můžete také položit koberec a polštářky, mezi nimiž bude vaše dítě určitě rádo odpočívat. Samolepka stromu nabízí opravdu velké množství možností. Pod jednotlivé větve můžete také umístit menší fotorámečky s fotkami či obrázky, které budou dětem evokovat příjemné vzpomínky.

samolepka na zed zviratka 3

Samolepky zvířátek mohou v dětském pokoji rámovat i dveře, nástěnnou tabuli, zrcadlo či okno. Z jednotlivých zvířátek lze také snadno udělat borduru, tedy pás například v horní nebo prostřední části jedné stěny. Buďte kreativní a vzhůru do toho!