Samolepky na zeď do obývacího pokoje a chodby

Zpříjemnit domov si můžete mnoha způsoby. Jak jsme již psali dříve na našem blogu, samolepky na zeď mohou být krásným zpestřením dětského pokoje nebo oživením kuchyně. V tomto článku se budeme věnovat tématu, jaké samolepky zvolit do obývacího pokoje či chodby.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji tráví rodina nejvíce času. Je to místo, kde se setkáváme a relaxujeme. Určitě nám dáte za pravdu, že když kolem sebe máte krásné prostředí, cítíte se příjemně. Pokud nechcete utrácet za nový nábytek nebo velké dekorace, jsou pro Vás samolepky na zeď to pravé. A až Vás omrzí, jednoduše je odlepíte. Motivů je mnoho. Siluety, citáty, příroda, mapy, vesmír, a tak dále. Nejprve je třeba zvolit místo v pokoji, kde je kus prázdné stěny. Pak už jen přemýšlíte, zda Vám v obývacím pokoji chybí květiny, obrazy nebo citáty k zamyšlení. Obvyklými místy jsou prostory za pohovkou, nad krbovou římsou, okolo dveří či oken nebo nad komodou.

Milovníci filmu a Hollywoodu si mohou do pokoje pořídit siluetu Marilyn Monroe místo obrazu nad krb. Lidé, kteří rádi přemýšlí, čtou knihy a filosofují, si určitě oblíbí citát umístěný například nad komodou nebo nad dveřmi. Pro cestovatele doporučujeme mapy světa, které vyniknou zvláště nad pracovním stolem. Pro ty odvážnější z nás, které láká například vesmír, jsou k dispozici nálepky oken do vesmíru. I z obývacího pokoje tak můžete mít magický výhled do neznámého světa. Díky těmto dekoracím a troše představivosti můžete proměnit pokoj, jak budete chtít.

Chodba

Ačkoliv se to nezdá, chodba je důležitým místem našeho bytu. Když přijdeme domů nebo uvítáme hosty, je to první místo, kam se vstoupí. Už z tohoto důvodu by mělo být příjemné na pohled. Nad vchodové dveře nebo naproti dveřím se nabízí umístit citáty o domově, kolem zrcadla květiny, nebo pokud máme více místa, na zeď lze nalepit i mapu světa. Pokud nad mapu umístíme jednu či dvě nástěnné lampičky, které ji budou osvětlovat, začnete na chodbě trávit čím dál více času.

Tip na závěr

Do obývacího pokoje, ložnice či chodby, je teď novým trendem „strom života“. Jedná se o nálepku stromu, kam si na jednotlivé větvičky přibijete rámečky. Ty mohou být buď všechny stejné, nebo mohou mít odlišnou velikost a barvu. I na volbě materiálu si dejte záležet. Přeci jen vypadají lépe dřevěné rámečky než plastové. Záleží jen na Vás, fantazii se meze nekladou. Do rámečků pak dejte fotky své rodiny. Dole u kmene začínejte nejmladšími členy rodiny a směrem nahoru, kde rostou větve do šířky, dávejte starší a starší generace předků. Je to krásná dekorace, která pro Vás bude mít velkou citovou hodnotu a budete tak stále se svými nejbližšími. Věřte, že pro návštěvy to bude zdroj inspirace a za chvíli si i oni pořídí domů strom života.